KIVANÇ TATLITUĞ’ UN ALMAK İSTEDİĞİ KEDİ 38.000 DOLAR

KIVANÇ TATLITUĞ’ UN ALMAK İSTEDİĞİ KEDİ 38.000 DOLAR

Kıvanç TATLITUĞ kedilere olan tutkusu ile herkesi etkiliyor. Özellikle hayvan severleri. Zaten hayvan severler her zaman sempatiktir öyle değil mi?

Son dönemlerde ilgi duyduğu Serval kedisinin en seçkin olan F1 cinsini beğenmişti. Âmâ bazen sevgi pahalıya patlıyor.

Reklam Alanı

Reklam Alanı

Kedinin 38.000 dolar olduğunu duyunca kediyi almaktan vazgeçti.

Serval kedilerinin fiyatları 50.000 dolara kadar çıkıyor.

PEKİ, BU KEDİLER NEDEN BU KADAR PAHALI

Serval kedigiller familyasında orta boyutlu vahşi bir kedi türüdür. Ortalama 85 santimetre uzunluğunda ve 40 santimetre uzunluğunda kuyruğu vardır. Yani iri ve vahşi olan Serval kedilerinin üretimi oldukça zorlu ve risklidir. Doğal olarak fiyatlarının yükselmesi türün az bulunması bakımının zorlu etobur olmaları vb. Serval üreticilerinin işi zordur. Türü sosyalleştirmek ve evcilleştirmek işin cabası.

NOT

Öncellikle Serval kedisine sahipseniz büyük bir alan sahibi olmanız gerekiyor. Ve alanın ısı kontrolünün iyi yapılması gerekiyor. Beslenmeleri de bir o kadar pahalı olan Serval kedilerine bütün av yiyeceklerini veterinerden temin etmelisiniz.

SERVAL KEDİLERİNİN ÖZELLİKLERİ

Cins genel bakış

AĞIRLIK:  15 – 40 kilo

Tüy yapısı: Kısa

Tüy rengi:   Altın lekeler ve çizgiler sarı tonlar

Göz rengi: Kahverengimsi yeşilimsi

Ömürleri ortalama olarak 20 yıldır.

Serval cinsi kediler çeşitli kuşları sürüngenleri kurbağaları yengeçleri ve büyük böcekleri yemeyi severler.

Uzun boyunları çok uzun bacakları küçük narin kafatasları büyük yuvarlak kulakları vardır.

Tam olarak evcilleşme süreci bilinmemektedir.

Vahşi içgüdülerini korurlar ve kurnaz kaçış sanatçılarıdır.

SERVAL CİNSİ KEDİLER NE KADAR EVCİL

Kesinlikle uygun evcil hayvan değillerdir. Özgürlükleri elinden alındığı sürece agresifleşirler. İnsanlar çocuklar ve diğer evcil hayvanlar için büyük risk oluştururlar. Serval kedileri çok güçlüdür ve atlamak için inanılmaz bir yapıya sahiptir. Kuşları havada yakalamak onların işidir. Sık sık bölgelerini idrarla işaretlerler. Tutsak Serval dişisi oldukça sinirlidir. Yani şöyle bakıldığı zaman Serval’ları vahşi doğasında bırakmak en mantıklısıdır. Şöyle bir gerçek vardır ki Serval’lar bir gün tutuldukları yerden kaçarlar. Ve avlanmayı öğrenmedikleri için doğasına gidene kadar yaşamlarını bir şekilde yitirirler.

Bazen insanlar egzotik ve vahşi hayvanlara ilgi duyabiliyorlar. Ama bu hayvanların güzellikleri özellikleri kendi doğasına daha çok yakışıyor. Uzaktan sevmekte sevmenin bir parçasıdır.